ЄС готує розпорядження: заборону Apple на сторонні платіжки в App Store може бути скасовано
ASO MOBILE Новини Статьи

ЄС готує розпорядження: заборону Apple на сторонні платіжки в App Store може бути скасовано

Європейський союз розробляє антимонопольне розпорядження для компанії Apple, яке скасує обмеження на використання сторонніх платіжних систем в програмах App Store. Крім того, на компанію може чекати штраф у розмірі $40 мільярдів.

Bloomberg повідомляє, що регулятори ЄС стали на бік Spotify у тривалому спорі з Apple та політикою App Store, яка обмежує права конкурентів. Рішення зараз знаходиться на останній стадії розробки. Планується, що офіційне рішення буде оприлюднено на початку наступного року.

Згідно з документом, окрім оплати штрафу, суд також змусить Apple відмовитись від використання практики, яку іноземні юристи схарактеризували як «anti-steering». Компанія забороняє розробникам використовувати сторонні платіжні системи в програмах, окрім власної з обов’язковою комісією в розмірі 30%. Чотири роки тому Spotify подала скаргу на те, що дії Apple призводять до підвищення цін на послуги Spotify. У 2021 проти Apple було висунуто антимонопольні звинувачення з боку Європейської комісії.

У минулому висновку регуляторів наголошувалося, що компанія Apple змушує розробників дотримуватися «несправедливих умов торгівлі». Після проведеного антимонопольного розслідування в Японії Apple частково зняла ці обмеження. В Європейському Союзі це питання ще залишається в процесі розгляду.

Раніше Європейська комісія повідомила, що розгляне лише питання заборони з боку Apple щодо інформування користувачів про інші форми оплати. Окреме розслідування про платіжну систему Apple вже було оприлюднено та наразі компанія намагається врегулювати цю справу.

Компанія Epic Games також подавала судовий позов з антимонопольних питань стосовно дій Apple. Після того, як суддя визнав обґрунтованість вимог розробника гри Fortnite, Apple подала апеляцію до Верховного суду та отримала тимчасову відстрочку для вирішення справи. В подібній справі між Google та Epic було винесено інше рішення — суд визнав, що техногігант незаконно «домінував» серед магазинів програм.

Слідкуйте за нами Telegram

5 1 vote
Рейтинг статьи
Підписатися
На
guest
0 комментариев
Міжтекстові відгуки
Переглянути всі коментарі