OLX: Найпопулярніши товари та середні витрати на покупки в Україні наприкінці 2022 року
Новини Статьи

OLX: Найпопулярніші товари та середні витрати на покупки в Україні наприкінці 2022 року

На листопад та грудень припадає підготовка до головних Зимових свят, тож у ці місяці люди зазвичай роблять багато покупок. У 2022 році купівельні потреби населення дещо змінилися у порівнянні з 2021 роком. Покупці віддавали перевагу не тим товарам, які найбільше цікавили їх рік тому. OLX зробив аналітичний аналіз та розповів, які речі купували люди наприкінці 2022 року.

Найбільш привабливими для покупців виявилися категорії «Мода і стиль» та «Дім і сад». У період з 20 листопада по 13 грудня на оголошення з продажу товарів для дома користувачі відгукнулися понад 3,3 мільйона разів. 2,3 мільйона разів люди цікавились одягом та аксесуарами. У 2021 році інтерес до цих категорій був менший на 42% та 9% відповідно. Порівняно з позаминулим роком на 14% знизився попит на дитячі товари. Товари цієї категорії отримали лише 1,8 мільйона відгуків.

Кількість оголошень у період з 20 листопада по 13 грудня була наступною:

 • Мода і стиль — 3,43 млн;
 • Дитячий світ — 3,42 млн;
 • Дім і сад — 1,65 млн;
 • Хобі, відпочинок і спорт — 1,58 млн.

Лідирують за кількістю відгуків об’яви з продажу дитячого, жіночого одягу та іграшок.

Найпопулярніші товари

Найбільш привабливим предметом інтер’єру для українців виявився світильник. Попит на цей товар зріс майже в 4 рази. Чоловіки та жінки активно цікавились спортивним одягом. Популярність цього товару збільшилася більш ніж в 5 разів. Попит на жіночій домашній одяг і чоловічі кофти та светри зріс у два рази.

Середні витрати українців на покупки в Інтернеті

Середній чек покупки з «OLX Доставка» у зазначений період склав 786 гривень. Торік ця сума була нижче на 257 гривень. Найбільше грошей українці витрачали на товари для хобі, відпочинку та спорту – у середньому 1500 гривень. Середня вартість замовлення у категорії “Дім і сад” — 1 186 гривень. Кожне замовлення з категорії одягу та дитячих товарів коштувало у середньому 569 та 606 гривень відповідно.

Найвищий середній чек покупки був серед таких товарів:

 • Музичні інструменти — 3 337 грн;
 • Дитячі автокрісла — 1 508 грн;
 • Наручні годинники — 1 300 грн;
 • Дитячі коляски — 1 003 грн;
 • Дитячі меблі — 974 грн.

Зросло число замовлень із категорії «Подарунки»

Утричі більше замовлень у 2022 році порівняно з 2021 припало на категорію «Подарунки». Найчастіше користувачі замовляли:

 • Подарункові коробки та пакування (середній чек 317 грн);
 • Подарунки для чоловіків (522 грн);
 • Подарунки для жінок (488 грн);
 • Подарунки на Новий рік (389 грн);
 • Подарунки ручної роботи (532 грн).

Як безпечно здійснювати покупки в Інтернеті?

Кількість онлайн-покупок постійно зростає. Покупцям та продавцям треба володіти базовими правилами кібербезпеки для того, щоб вберегти себе від шахраїв в Інтернеті.

 1. Завжди знайомтесь з правилами сервісу, за допомогою якого ви збираєтесь здійснити покупку або продати товар.  
 2. Умови угоди обговорюйте тільки в офіційному онлайн-чаті майданчика. Не переходьте за сторонніми посиланнями.
 3. Не слід передавати стороннім особам свої персональні дані або розміщувати їх у публічному полі. Якщо ви продаєте товар, єдина інформація, яку може запросити у вас  покупець – це 16-значний номер картки. Тим, хто купляє товар в інтернеті треба завжди звертати увагу на адресу сайту та платіжну форму, до якої додаються персональні дані. Перевірити справжність посилання можна на цьому сайті: Онлайн[за]хист.
 4. Завжди оглядайте товар на пошті. Послуга «OLX Доставка» надає можливість відмовитись від покупки у поштовому відділенні, якщо товар вам не підійшов. У цьому випадку кошти повернуться вам на рахунок, а доставлення у зворотному напрямку сплатить OLX.  
 5. Якщо ви зіткнулися зі спробою шахрайства, зверніться до Кіберполіції.

Джерело: Marketer

Слідкуйте за нами Telegram

5 2 votes
Рейтинг статьи
Підписатися
На
guest
0 комментариев
Міжтекстові відгуки
Переглянути всі коментарі