У Китаї з’явився аналог ChatGPT — бот Ernie від компанії Baidu, яка відома своєю однойменною соцмережею. Ernie став одразу найпопулярнішим застосунком у китайському App Store, що сприяло подорожчанню акцій компанії на Гонконзькій біржі на 3%.
CNBC наголошує, що це може бути свідченням більш спокійній, аніж вважалось, політичній позиції Пекіна щодо штучного інтелекту. Запуск Ernie відбувся ще 16 березня, але ця версія була доступна тільки діловим партнерам та користувачам за запрошенням. Понад 1,2 млн осіб встали в чергу на додавання до платформи.
У Китаї офіційно заблоковано доступ до Google, Facebook та ChatGPT. Проте багато місцевих компаній через популярність ChatGPT вирішили попри контроль з боку влади просунути на ринок свої моделі генеративного штучного інтелекту. Аналогічний проєкт є в Alibaba, а компанія Kunlun Tech інтегрувала чат-бот Tiangong AI в браузер Opera.
15 серпня набув чинності «тимчасовий регламент» Китаю, в якому йдеться про управління послугами генеративних штучних інтелектів. Згідно з цим регламентом правила не будуть застосовуватись до компаній допоки продукт не стане доступним широкому загалу користувачів. Попередній законопроєкт, який було випущено у квітні, передбачав, що регулятивні міри будуть застосовуватись ще на етапі розробки проєктів штучного інтелекту. У новій серпневій версії правил також не було нічого зазначено з приводу загальної вимоги про наявність ліцензії. У регламенті зазначається, що ліцензія потрібна, якщо це передбачено законодавством та нормативно-правовими актами. Втім не уточнюється, про яки саме нормативно-правові акти йде мова.
Це також може вказувати на те, що Китай вирішив пом’якшити правила щодо контролю роботи проєктів генеративного штучного інтелекту. Проте регулювання Китаєм сфери захисту персональних даних та мережевої безпеки було, навпаки, посилено.
Джерело: ITC
Слідкуйте за нами