ASO GOOGLE MOBILE SMM Новини Сервіси / Інструменти Статьи

Закон ЄС про цифрові ринки: Google Пошук, App Store та ще 20 сервісів опинилися у списку gatekeepers

В ЄС опублікували перелік сервісів, які попадають під дію закону про цифрові ринки (DMA). Серед 22 сервісів опинилися App Store, TikTok, Facebook, Google Пошук та Amazon. Якщо одна з компаній бажає оскаржити це рішення у суді, вона повинна це зробити упродовж наступних 6 місяців.

Від дій нових правил може бути звільнено Bing, Edge, рекламні послуги Microsoft та iMessage від Apple. Єврокомісія потребує трохи більше часу для прийняття рішення стосовно цих сервісів.

Microsoft стверджує, що Bing – не є надто великим конкурентом Google. Apple каже, що не може встановити кількість користувачів iMessage. За підрахунками аналітиків, iMessage, який вбудовано в кожен iPhone, iPad і Mac, має близько 1 мільярда користувачів у всьому світі.

Комісія також працює наразі над винесенням рішення щодо операційної системи iPad від Apple.

Нові правила набудуть чинності у березні. Для компаній, чия діяльність раніше призводила до мільярдів євро штрафів, запровадять жорстокий режим. Цим сервісам буде заборонено об’єднувати дані клієнтів у різних службах та використовувати інформацію від сторонніх постачальників з метою створення конкуренції. Сервіси будуть також зобов’язані надавати користувачам змогу завантажувати програми з інших платформ.

Представники Apple висловлюють думку, що цей закон ставить під загрозу конфіденційність та безпеку даних споживачів продуктів їх компанії. TikTok  вважає, що не було проведеного жодного дослідження ринку до прийняття цього рішення. Компанія розчарована цим фактом та наразі оцінює свої наступні кроки.

За новими правилами користувачі iPhone у Євросоюзі зможуть завантажувати програми з магазинів додатків, які належать конкурентам; Meta не буде об’єднувати дані користувачів між Facebook і Instagram без отримання дозволу, а для Google буде неможливим віддавати перевагу власним результатам, як-от Shopping, у загальних результатах пошуку.

Правила розповсюджуються на так званих gatekeepers – платформи, річний оборот яких становить понад 7,5 мільярдів євро, ринкова капіталізація — понад 75 мільярдів євро, а кількість активних користувачів в ЄС щомісяця складає 45 мільйонів.

Наразі представники Євросоюзу очікують на передачу рішень до суду у справах, які, ймовірно, затягнуться на роки.

Повний перелік послуг компаній, на які розповсюджується дія Закону про цифрові ринки ЄС, представлено нижче.

Джерело: ITC

Слідкуйте за нами Telegram

5 1 vote
Рейтинг статьи
Підписатися
На
guest
0 комментариев
Міжтекстові відгуки
Переглянути всі коментарі