Новини Сервіси / Інструменти

OpenAI надав пояснення щодо блокування доступу до сервісу ChatGPT для українців

Компанія з розробки штучного інтелекту OpenAI обмежила українцям доступ до своїх продуктів. Своє рішення OpenAI обґрунтовує наявністю світових санкцій через анексію ОРДЛО і Криму у 2014 році. Відкритий доступ до продуктів для громадян України компанія вважає порушенням санкцій. Лист з такими поясненнями був направлений до Міністерства цифрової трансформації. Про це повідомляє Forbes.

Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков розповів, що через санкції компанія повинна блокувати користувачів, які проживають на територіях ОРДЛО та Криму. Але у OpenAI не має змоги відокремлювати клієнтів з цих територій від користувачів з інших частин України. Він додав, що у листі компанія каже, що могла б переглянути політику у тому випадку, якщо був би дешевий класифікатор. Копію листа Борняков надавати відмовився.  

До цієї миті компанія ніколи не надавала пояснень щодо того, яким чином вона блокує доступ до своїх продуктів для тих чи інших регіонів. OpenAI також ніколи не розповідав про умови для розблокування. Forbes звертався за коментарем до пресцентру компанії, але відповіді не надійшло.

Своїми діями OpenAI прирівняв Україну до Росії, Афганістану, Білорусі та Ірану, жителі яких також не можуть користуватись продуктами сервісу.

За час повномасштабного російського вторгнення OpenAI випустила дві хітові новинки на штучному інтелекті – DALLE-2 та ChatGPT. Базові версії безплатні, але їх неможливо протестувати, знаходячись на території України. За тиждень ChatGPT мав понад 1 млн користувачів. По інформації на листопад 2022 року, сервіс DALLE-2 встигли використати понад 3 млн людей.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у листі до Грега Брокмана, президента OpenAI, нарікає: «З невідомих причин наші громадяни не можуть отримати доступ до передових технологій».

Тим часом фанати нових технологій не впадають у відчай. Вони винайшли обхідні шляхи. Деякі проходять реєстрацію, використовуючи європейський чи американський номер телефону, а потім потрапляють до сервісу за допомогою VPN. Інші – користуються неофіційними сервісами від сторонніх видавців. Існує, наприклад, чат-бот з урізаним функціоналом. Він надає змогу приєднатися до ChatGPT не напряму, а за допомогою Telegram.

Минулого місяця OpenAI відкрив список очікування для ChatGPT Professional – «експериментальної» платної версії. Стосовно монетизації іншого продукту: передбачається, що у перший місяць користування DALLE-2 буде вільно нараховуватись 50 кредитів. Надалі кількість безплатних кредитів знизиться до 15. За перевищення треба буде доплатити $15.

Джерело: Forbes

Слідкуйте за нами Telegram

5 1 vote
Рейтинг статьи
Підписатися
На
guest
0 комментариев
Міжтекстові відгуки
Переглянути всі коментарі