GOOGLE MOBILE Новини

Apple отримує 36% доходу Google від пошукової реклами в Safari

 Компанія Apple отримує 36% доходу Google від пошукової реклами, яка здійснюється у браузері Safari. Про це стало відомо на антимонопольному процесі Міністерства юстиції у Вашингтоні. Інформацію надав головний економічний експерт Alphabet Кевін Мерфі під час свідчень на захист Google.

Раніше Apple та Google домовлялися не розголошувати подробиць їхньої угоди. Розкриття конфіденційної інформації стало несподіваністю,  як для головного адвокату Google Джона Шмідтлейна, так і для представника Apple.

Партнерство між компаніями було укладено у 2002 році. Між компаніями існувала домовленість про те, що Google буде пошуковою системою за замовчуванням в Apple Safari. Наразі ця угода є найважливішою серед усіх стандартних угод Google, тому що вона встановлює пошукову систему для iPhone  — самого використовуваного смартфона США.

З матеріалів судового розгляду стало також відомо, що у 2014 році Apple отримала від Google $1 млрд задля того, щоб залишатися пошуком за замовчуванням у браузері Safari. Аналітики припускають, що у 2017 році сума отриманої компанією  Apple  винагороди за аналогічну послугу для Google складала вже близько $3 млрд. У 2021 році компанія Google заплатила ще $15 млрд.

Джерело: Bloomberg

Слідкуйте за нами Telegram

5 1 vote
Рейтинг статьи
Підписатися
На
guest
0 комментариев
Міжтекстові відгуки
Переглянути всі коментарі