Згідно із законодавством Європейського Союзу, що стосується цифрових ринків (Digital Markets Act), до березня 2024 року європейськи користувачі Apple повинні отримати можливість встановлювати iOS-застосунки поза межами App Store. Наразі Apple не зробила жодної заяви щодо того, як вона буде виконувати ці вимоги. Але регулятори по всьому світу вже планують прийняти такі ж саме міри до компанії на території їх країн. Японія має намір наступною висунути аналогічні вимоги до Apple.
Японія намагається зобов’язати Apple надати дозвіл на sideloading в iOS
Японія зараз займається підготовкою антимонопольного законодавства. Відповідно до цього законодавства, великі технологічні гіганти, як Apple і Google, будуть змушені дозволити використання сторонніх магазинів застосунків і альтернативних способів оплати. Іншими словами, Японія намагатиметься примусити Apple надати доступ до sideloading користувачам iOS.
Законопроєкт повинен опинитись на розгляді парламентом наступного року. Фокус цього проєкт буде сконцентровано на чотирьох основних сферах: магазини застосунків і платежі, пошук, браузери та операційні системи. Якщо його прийняття буде схвалено парламентом, Японська комісія з питань справедливої торгівлі зможе накладати штрафи на компанії, які порушують нове законодавство.
Розслідування діяльності Google, Apple, Amazon та Facebook на предмет порушення антимонопольного законодавства уряд Японії розпочав у 2020 році. Багато японських розробників висловлювали своє невдоволення бізнес-моделлю App Store. У висновку розслідування значиться, що на ринку мобільних застосунків лідирують Apple і Google.
Влада Японії вважає, що нове законодавство дозволить місцевим компаніям створювати власні магазини застосунків на платформах iOS та Android. Розробники також матимуть змогу обирати платіжні системи від місцевих фінтех-компаній із нижчими комісіями.
Apple повинна прийняти вимоги ЄС
Нове антимонопольне законодавство Японії у багатьох аспектах схоже на Закон про цифрові ринки Європейського Союзу, який зобов’язує Apple дозволяти розробникам поширювати свої застосунки для iOS поза межами App Store та приймати оплату за покупки на сторонніх платіжних платформах.
Кілька місяців тому віцепрезидент Apple з розробки програмного забезпечення Крейг Федерігі заявив, що Apple визнає необхідність виконувати законодавство Європейського Союзу. Однак в інших випадках Крейг Федерігі та його колеги висловлювали протест щодо прийняття цих умов, вказуючи на небезпеку поширення застосунків за межами магазину.
Джерело: 9to5Mac
Слідкуйте за нами